Nihayet, Yongnuo çok uzun süreden beri beklenilen ve hayal edilen, içerisinde YN622 alıcısı entegre edilmiş olan kablosuz flaşını üretti ve satışa sundu. Dolayısı ile bu flaşı uzaktan kablosuz olarak tetiklemek için flaş altına bir alıcı takmamız gerekmiyor ve flaşı makina üzerine takacağımız bir tek tetikleyici ile uzaktan yakşaık 50-100 metre mesafe içerisinde patlatabilmemiz mümkün olabilecektir. Bu flaşın hem Canon uyumlu hemde Nikon uyumlu versiyonları artık piyasada rahatlıkla bulunmaktadır.

YN685 in uyumlu olduğu, Yongnuo flaş tetikleyicileri ve kullanılabilir fonksiyonları şu şekildedir.

YN622C/N-TX Flaş Tetikleyici : Bu tetikleyici ile tam E-TTL özelliği ve Yüksek enstantane tetikleme çalışır. Flaş kontrol ayarlarını tetikleyici ekranından yapabilirsiniz.
YN622C-II Flaş Tetikleyici : Bu tetikleyici ile tam E-TTL özelliği ve Yüksek enstantane tetikleme çalışır. Flaş kontrol ayarlarını makina menüsünden yapmanız gerekir.
YN622C/N Flaş Tetikleyici : Bu tetikleyici ile tam E-TTL özelliği ve Yüksek enstantane tetikleme çalışır. Flaş kontrol ayarlarını makina menüsünden yapmanız gerekir.
YN560-TX Flaş Tetikleyici : Bu tetikleyici ile flaş güç ayarlarını ve zoom kontrol ayarlarını tetikleyici ekranından görerek değiştirebilirsiniz. Ancak TTL ve HSS çalışmaz. En fazla 1/250 Enstantaneye kadar çıkabilirsiniz.
RF605C Tetikleyici : Sadece flaşı kablosuz olarak uzaktan tetikleyebilirsiniz. Flaşa ayrı bir tetikleyici takmanıza gerek kalmaz.
RF603 veya RF603-II Tetikleyici : Sadece flaşı kablosuz olarak uzaktan tetikleyebilirsiniz. Flaşa ayrı bir tetikleyici takmanıza gerek kalmaz.
Yongnuo YNE3RT : Flaş içindeki alıcı bu tetikleyici ile uyumlu değildir.
Aynı zamanda bilindiği üzere YN560IV model içerisinde de RF603 Tetikleyici olduğundan bu flaşta YN685 flaşı kablosuz olarak tetikleyebilir.

Flaşın hangi tetikleyiciler ile uyumlu olduğunu gördükten sonra şimdide flaşın özelliklerine bakalım.
Aslında flaşın genel özellikleri Yongnuo YN600EXRT ile aynıdır sadece görüleceği üzere flaşın içerisindeki entegre edilmiş alıcısı ve dolayısı ile de tetikleyicisi farklıdır

Şimdi flaşın teknik özelliklerine bakalım

Kılavuz numarası : GN60 (ISO 100 / 200mm de)
Yüksek Enstantane Desteği : 1/8000 e kadar HSS desteği mevcut.
Flaş modları : Canon E-TTL, Manuel Mode ve Multi mode. 1.Perde ve 2.Perde desteği
Flaş Pozlama Telafisi (FEC) : 1/3 aralıklarla +/- 3 stopa kadar pozlama telafisi yapılabilmektedir.
Flaş Güç Değişme : 1/1 den 1/128’e kadar 1/3 araliklarla flaş ışık gücü değiştirilebilmektedir.
Entegre radyo alıcısı : Yukarıda bahsedilen tüm tetikleyicilerle uyumlu radyo alıcısı flaş içerisine entegre edilmiştir.
Flaş dolum süresi : Tam güçte (1/1) Normal şarj edilebilir kalem piller ile 3.5 sn. iken Panasonic Eneloop piller ile 2.6 sn. (Flaş dolum süresi testi tarafımdan yapılmış ve bu değerlere ulaşılmıştır. Eneloop harici piller ile eğer amper değeri düşük ise dolum süresi 3.5-4 sn arasında değişmektedir. Alkaline piller ile ise şarj süresi 5-6 sn arasındadır.)
Flaş grupları : ABC olmak üzere 3 farklı gruba ayrılabilir.
Flaş Kanalları : 16 kanallıdır.
Otomatik Kayıt : Son yapılan flaş ayarları otomatik olarak kaydedilir.
Sesli uyarı sistemi : Mevcut
Isı Kontrol sistemi : Mevcut (Flaş aşırı ısındığında devreye girer ve flaşı kapatır)
Otofokus yardımcı ışığı : Mevcut
Flaş kafası donebilme açısı : Flaş kafası sağa ve sola 180 derece olmak üzere toplamda 360 derece dönebilir. Yukarıya doğru da 90 derece dönebilir.
Harici flaş bağlantı portu : Mevcut, flaşa harici batarya paketi bağlayabilir ve böylelikle hem daah fazla flaş çakmasını sağlar hemde daha kısa sürede flaş dolmasını sağlayabilirsiniz.
PC Snyc Port : Mevcut (Flaşınızı stüdyoda stüdyo flaşı gibi kullanabilirsiniz.)
S1 ve S2 Modları : YOK, Flaşın bu kadar çok tetikleyici ile uyumlu olduğunu düşünürsek Yongnuo’nun bu modları flaşa koymamış olmasını yerinde bir karar olarak düşümnebiliriz ancak yine de bu modlar da olsaymış çok daha iyi olurmuş.
Pil durum göstergesi : Mevcut.