Sony, 7 Şubat 2017 de 3 katmanlı DRAM kullanan yığınlaştırılmış CMOS türü Cep telefonu Sensörü ürettiğini ve bu sensör ile full hd çözünülürlükte saniyede 1000 kare (her ne kadar örnek videosu 960 kare/sn olsada) video çekmenin mümkün olabildğini duyurdu.
Bu sensörde kullanılan DRAM saniyede 1000 kare full hd çözünülürlükteki görselleri işleyebilmek için geçici bir buffer olarak kullanılıyor. 

Yeni tür sensör dizaynı 1/120 saniye hızda 19.3 megapiksel fotoğraf üretebiliyor. 3 katmanlı sensörün aynı zamanda da minimum düzeyde noise / kirlenme ürettiği de sony tarafından bildirilmiş. Fakat bu sensörün yeni model cep telefonlarında ne zaman kullanılmaya başlanacağı konusunda henüz bir bilgi yok ama Youtube ta yayınlanmış ve yukarıda göreceğiniz örnek videoya baktığımızda çok fazla beklemeyeceğimizi söylemek mümkün. Çünkü videosu çekilmiş ve yotube ta da yayınlanmış olduğuna göre prototip deneme telefonun üretilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Ve sanırım bu sensör ile Full HD de 1000 Fps yakalanabildiğine göre 4K videoda da 60fps ve hatta 120fps videoda görebiliriz diye düşünüyorum. Sony yi takip etmekte fayda var.