Sony den 300mb/299mb hızlar ile dünyanın en hızlı SD kartı.

Sony yeni duyurmuş olduğu SF-G serisi SD kartları 299mb/sn transfer hızı (yazma hızı) ile günümüzde artık yeni yeni ihtiyaç duyulan çok yüksek çözünürlükte seri çekim yapılacağı zaman gerekli olan hızları bizlere sağlıyor olacak. Örneğin Sony A99 Mark II ile saniyede 12 defa 42 megapiksel fotograf çektiğimiz zaman bu şekilde yüksek hızlı kartlara ihtiyaç duyuyor olacağız.

Yani bu kart ile  XAVC S  formatında kaydedeceğimiz 4K UHD videoları çok rahatlıkla da kaydedebileceğiz.

Bilgisayara da hızlı transfer: Bu kartlar 300MB/sn hızı ile de bilgisayarımıza da veriyi daha hızlı transfer etmemizi sağlıyorlar.
Super Dayanıklılık : Sony nin SF-G serisi bu kartları aynı zamanda X-Ray ışınlarından gelebilecek zarara karşı da korumalı ve tabiki aynı zamanda hem sıcağa (-13 derece ile +85 derece sıcağa dayanıklı) ve hemde darbelere ve toza karşı da korumalı olarak üretilmiş. 1.5 metre yükseklikten düştüğünde zarar görmüyor olduğu belirtilmiş.

Sony SF-G serisi SD kartları UHS-II diye yeni bir arabirim desteği ile üretilmekteler. Bu kartlar X cinsinden transfer hızını belirtmek istersek 2000X transfer hızına sahipler.
Sony bu kartlar satın alındığında file rescue programını da ücretsiz veriyor.

Bu yüksek hızlı kartların duyurusunu Sony bugün yaptı ve fiyatlar ise yaklaşık olarak şu şekilde:
Sony 128GB SD Kart=400 USD,  Sony 64GB SD Kart = 220 USD, ve Sony 32GB SD Kart = 130 USD
Kartların Mart 2017 içinde vitrinlerde yerini alacağı beklenmekte.