Sigma 135mm F1.8 DG HSM ART Tam Portre Lensi

135mm Sabit Teleobjektif Lensler Temel Teleobjektif lensler olarak bilinirler. Bu lens Sigmanın sabit odaklı olarak ART serisi lenslerine ekledigi 6. lensidir. Bu odak uzaklığı, güçlü bir perspektif sıkıştırma efekti sağlarken, F1.8 gibi devasa büyük diyafram aralığı özellikle portre fotoğraflarında, dramatik bir bokeh etkisi sağlar. Bu anlamda fotoğrafçılar arasında büyük rağbet görebilecektir. Bu lens her bir fotoğraf karesinde bu dramatik boke etkisini sadece güzel olmasını değil aynı zamanda keskin ve kontrastının da yüksek olmasını sağlar. Özellikle de 40-50 megapiksel gibi yüksek çözünülürlüklü kameralar da kullanılmak için optimize edilmiştir.
Lens ilk etapta Canon, Nikon ve Sigma versiyonları ile karşımızda olacaktır. MC-11 adaptör ile uyumlu olması nedeni ile de Sony E-Mount kameralar ile de kullanabileceğiz. Lens toza ve suya karşı dayanklı olarak üretilmiştir. 9 diyafram bıçağı mevcuttur ve 9 grupta 13 elemandan oluşmuştuır. Minimum netleme mesafesi 0.88 metredir. Ağırlığı 1130 gram olan lensi filtre çapı ise 82mm dir.

Sigma 14mm F1.8 DG HSM ART Ultra Geniç Açı Lensi

Bu lens Şubat 2017 itibarı ile bu odak uzaklığı ve diyafram aralığında üretilmiş en hızlı lenstir. Bu odak uzaklığında f2 diyafram limitini geçen ilk lens olmuştur. Dolayısı ile bu lens hızlı olması sebebi ile manzara fotoğrafçılarının düğün fotoğrafçılarının ve özellikle de gece yıldız pozlayan fotoğrafçıların en büyük tercihi olacaktır. F2.8 diyaframlı bir lens ile gece yıldız pozlar iken 30 saniye ve ISO 3200 gibi değerler kullanırken Sigma 14mm F1.8 lens ile artık 30 saniye ama ISO 800 gibi bir değer kullanarak daha az grenlemiş ve detayların daha net görülebileceği fotoğraflar elde edebileceğiz.
Sigma 14mm F1.8 Lens Sigmanın sabit odaklı olarak ART serisi lenslerine ekledigi 7. lensidir. Bu lens yine diğer ART serisi lensler de olduğu gibi özellikle de 40-50 megapiksel gibi yüksek çözünülürlüklü kameralar da kullanılmak için optimize edilmiştir.
Lens ilk etapta Canon, Nikon ve Sigma versiyonları ile karşımızda olacaktır. MC-11 adaptör ile uyumlu olması nedeni ile de Sony E-Mount kameralar ile de kullanabileceğiz. Lens toza ve suya karşı dayanklı olarak üretilmiştir. 9 diyafram bıçağı mevcuttur ve 11 grupta 16 elemandan oluşmuştuır. Minimum netleme mesafesi 0.27 metredir. Ağırlığı 1170 gram olan lense maalesef dairesel filtreler takılamıyor ancak kare filtre kullanmamız gerekecek.

Sigma 24-70mm F2.8 DG OS HSM ART Zoom Lens

Bu lens Sigmanın genel kullanım amaçlı zoom lensidir.
F2.8 diyaframlı standart zoom lensi günümüzün yüksek megapikselli kameraların ihtiyaç duyduğu optik kaliteye sahiptir.
24-70mm aralığı günümüz fotoğrafçılarının ihtiyaç duyduğu birçok alanda bu lensi kullanılabilir hale getirecektir.
Bu lens yine diğer ART serisi lensler de olduğu gibi özellikle de 40-50 megapiksel gibi yüksek çözünülürlüklü kameralar da kullanılmak için optimize edilmiştir. Lens Optik Image Stabilizasyon (OS) özelliğine de sahiptir
Lens ilk etapta Canon, Nikon ve Sigma versiyonları ile karşımızda olacaktır. MC-11 adaptör ile uyumlu olması nedeni ile de Sony E-Mount kameralar ile de kullanabileceğiz. Lens toza ve suya karşı dayanklı olarak üretilmiştir. 9 diyafram bıçağı mevcuttur ve 14 grupta 19 elemandan oluşmuştuır. Minimum netleme mesafesi 0.37 metredir. Lensin filtre çapı ise 82mm dir.

(Fotoğrafların üzerine kliklerseniz galeriyi daha büyük ebattaki fotoğraflarla izleyebilirsinz).

Tüm Lensler Sigmanın Japonyadaki Merkezinde Üretilmektedir.

Lenslerin duyuruları resmi olarak yapılmış olsa da 22/02/2017 tarihi itibarı ile henüz fiyatları ve lenslerin ne zaman piyasada ve dükkanlarda yerini alacağı belirli değildir. Bilgisi olanlar benimle paylaşır ise bende yazıyı güncellerim.

Sigma’nin kendi web sitesinde yakında hazır diye duyurmuşlar! Bakalım bekliyoruz bizde.

Dpreview.com da da resmi basın açıklaması detaylı İngilizce olarak mevcut.